Kabergolina cabergoline: dostępność w aptekach

Kabergolina cabergoline: dostępność w aptekach

Preparaty można odbierać wyłącznie w aptekach stacjonarnych. Wydają je farmaceuci po wcześniejszej weryfikacji danych znajdujących się na receptach. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

 • Zalecane jest wykonywanie testu ciążowego przynajmniej co 4 tygodnie, w okresie przed pojawieniem się miesiączki, a później zawsze gdy krwawienie opóźnia się o więcej niż 3 dni.
 • Normalizacja stężenia hormony następuje zwykle w okresie 2 do 4 tygodni.
 • Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.
 • Dodatkowo nie powinno się stosować łącznie z antybiotykami makrolidowymi, np.
 • Dawka tygodniowa powinna być zwiększana stopniowo najlepiej 0,5 mg na tydzień w odstępach miesięcznych, aż do uzyskania optymalnego działania terapeutycznego.
 • W przypadku dodatkowych pytań dotyczących stosowania Dostinex zaleca się konsultację z lekarzem lub farmaceutą.

Nowszych lekiem jest kabergolina, która jest bardziej selektywna w swoim mechanizmie działania, dlatego powoduje mniej działań niepożądanych. Typowym wskazaniem dla obu tych leków jest hamowanie poporodowej laktacji – nie są to leki “standardowo” przepisywane z powodu chęci zaprzestania karmienia piersią. Stosowanie kabergoliny wiązało się z występowaniem senności. Stosowanie agonistów dopaminy może w przypadku pacjentów z chorobą Parkinsona wiązać się z występowaniem napadów nagłego zasypiania. W takim przypadku można rozważyć zmniejszenie dawki leku lub zakończenie leczenia (patrz punkt 4.7).

Mechanizm działania kabergoliny

Należy poinformować lekarza o wszystkich przyjmowanych ostatnio lekach, nawet tych, które wydawane są bez recepty. Należy skonsultować się z lekarzem, nawet jeżeli powyższe ostrzeżenia dotyczą sytuacji występujących w przeszłości. Nie posiadamy informacji wskazujących, aby podczas zażywania tego leku należało unikać jakichkolwiek produktów żywnościowych. Tabletki produktu DOSTINEX zawierają laktozę i nie powinny być stosowane u pacjentów z rzadkimi, dziedzicznymi postaciami nietolerancji galaktozy, niedoboru laktazy typu Lapp czy zespołem złego wchłaniania glukozy-galaktozy. Odpowiednie badania dodatkowe, takie jak OB czy pomiar stężenia kreatyniny w surowicy, należy wykonać, jeśli konieczne jest uzupełnienie diagnostyki włóknienia. Konieczność wykonania innych badań (np. badania przedmiotowego obejmującego osłuchanie serca, wykonania zdjęcia rentgenowskiego czy tomografii komputerowej) należy określać indywidualnie.

Zalecane dawkowanie preparatu zależy od wskazanej jednostki chorobowej. U pacjentów z ciężką niewydolnością wątroby należy rozważyć zmniejszenie dawki. Dane kliniczne opisujące wpływ kabergoliny na ciążę są ograniczone. Obserwowano jednak wady rozwojowe płodu obejmujące układ mięśniowo–szkieletowy oraz sercowo–płucny. Dane związane z badaniami na zwierzętach nie wykazały działania teratogennego substancji czynnej. Zaleca się odstawienie kabergoliny, jeśli kobieta planuje zajść w ciążę lub jeśli ciąża została potwierdzona.

Objawy przedawkowania

Wśród leków przeciwdepresyjnych określanych w literaturze jako leki nie wpływające na stężenie prolaktyny we krwi wymienia się m.in. Pacjenci, którzy odczuwają senność, cierpią na napady nagłego zasypiania lub doświadczają upośledzenia czynności ruchowych, nie mogą prowadzić pojazdów. Lek Dostnex zawiera kabergolinę, którajest pochodną ergoliny o aktywności dopaminergicznej, silnie i długotrwale obniżającą stężenie prolaktyny.

 • W przypadku pacjentów z chorobą Parkinsona przyjmowanie substancji czynnej wiązało się z występowaniem napadów nagłego zasypiania.
 • Nie oceniono bezpieczeństwa i skuteczności leku u pacjentów w wieku poniżej 16 lat.
 • Należy w takim przypadku rozważyć zmniejszenie dawki lub zakończenie leczenia.
 • Leki na receptę charakteryzują się silnym działaniem, dlatego są  zapisywane przez lekarza.
 • Stosowanie u pacjentów z zaburzeniami czynności wątroby U pacjentów z ciężką niewydolnością wątroby należy rozważyć zmniejszenie dawki leku Dostinex.

Pacjenci przyjmujący lek Dostinex, u których występuje senność i (lub) napady nagłego zasypiania, nie mogą prowadzić pojazdów i obsługiwać maszyn, do czasu ustąpienia tych objawów. Obecnie nie wiadomo, czy u pacjentów z przeciekiem zastawkowym (cofaniem) leczenie kabergoliną może spowodować pogorszenie przebiegu choroby podstawowej. W przypadku stwierdzenia zwłóknienia zastawek nie należy stosować kabergoliny (patrz punkt 4.3).

Formy dostawy dla tego produktu

Zgłaszano skurcz naczyniowy palców rąk i kurcze mięśni kończyn dolnych. Działania niepożądane zostały uporządkowane według częstości ich występowania. Lek Dostinex należy przechowywać w temperaturze poniżej 25ºC, w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.

Dostinex może być stosowany w ciąży tylko wtedy, jeśli występuje wyższość korzyści otrzymywania leku nad ewentualnym ryzykiem dla płodu. Właśnie dlatego w trakcie rozpoczynania leczenia należy zachować szczególną ostrożność i czujność, a także obserwować reakcje organizmu. Obecnie kabergolina dostępna jest w tabletkach przeznaczonych do stosowania doustnego. Apteka ma prawo sprzedać zarezerwowany produkt po cenie niższej od prezentowanej na platformie. Nie dotyczy to leków refundowanych, w stosunku do których obowiązują ceny urzędowe. Zamawianie leków na receptę przez Internet z opcją odbioru w aptece rodzi wiele obaw.

Przy wybranych produktach leczniczych wyświetla się grafika ze znakiem Rx (bez zdjęcia produktu). Wynika to z faktu, że prawo farmaceutyczne nie zezwala anapolon 50mg cena na prezentowanie opakowań farmaceutyków dostępnych na receptę. Femibion 3 Karmienie piersią, tabletki powlekane + kapsułki miękkie, 28 szt.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. W przypadku stwierdzenia zwłóknienia zastawek nie należy stosować leku Dostinex. Lekarz indywidualnie ocenia ryzyko stosowania leku u pacjenta.

Objawy przedawkowania kabergoliny

Przed rozpoczęciem przyjmowania leku Dostinex wskazana jest szczegółowa ocena czynnościprzysadki. Jeśli chodzi oDostinex a inne leki, tabletki mogą wchodzić w interakcje z niektórymi preparatami i wpływać na ich skuteczność. Dlatego też konieczne jest poinformowanie lekarza o preparatach przyjmowanych w ostatnim okresie, w tym tych wydawanych bez recepty. Tak jak inne środki farmakologiczne, tak i ten lek może wywoływać działania niepożądane.

Rumień zakaźny – przyczyny, objawy, leczenie

Po zakończeniu terapii Dostinex często dochodzi do nawrotu hiperprolaktynemii, choć u niektórych pacjentów obserwowano trwałe obniżenie stężenia prolaktyny. Większość kobiet utrzymuje cykle owulacyjne przez co najmniej 6 miesięcy po terapii. Leku Apap przeziębienie junior nie należy stosować równocześnie z lekami z grupy inhibitorów MAO oraz przez 2 tygodnie po zakończeniu przyjmowania tych leków oraz w trakcie leczenia zydowudyną lub sympatykomimetykami.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *